| Florin_Petrica_1999 a întrebat:

De pe ce site as putea sa comand un iphone 6s plus mai ieftin? Si sa fie si un site sigur.
Dau funda

Răspuns Câştigător
| Florin_Petrica_1999 explică (pentru DeathIncarnate):

Compari.ro nu este un site de vanzari este doar de a compara.

| DeathIncarnate a răspuns (pentru Florin_Petrica_1999):

Pai de acolo alegi tu un site.

| sierra1 a răspuns (pentru Florin_Petrica_1999):

Petrică mamă, te văd băiat prezentabil - pe compari.ro ai firmele și prețurile la care oferă marfa.
Tu compari și alegi!
Și dacă ȘTII că cel.ro e meseriaș, de ce te mai obosești să intrebi ca apoi să primești răspunsuri ce nu-ți convin?

| Florin_Petrica_1999 explică (pentru sierra1):

Am cautat si pe cel.ro,gasesc numai iphone 6s plus refurbished adica (reambalat, in unele cazuri se poate sa fie si ceva modificat in el)

22 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Petrică mamă, sunt banii tăi, îi toci cum vrei, dar

Iphone ăla e vechi de vreo patru ani (e deja "bunic"). Uite aici o comparație cu un tel (dintre cele cu " Android-urile cu aspectul lor învechite") cam la juma de preț dar care îl bate pe s6+ la TOATE capitolele
https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=7243&idPhone2=9340

| Florin_Petrica_1999 explică (pentru sierra1):

Nu imi trebuie Android, am deja unu (Huawei p8) si (allwiew v2 viper x plus), dar cum am mai spus, mi s-a luat te Android

| sierra1 a răspuns (pentru Florin_Petrica_1999):

Să fii iubit

| relian a răspuns:

Ebay,ai garantie ca cumperi exact ce cauti.Doara sa stii cum sa cumperi.Adica comunici cu vanzatorul in caz ca descrierea produsului nu te multumeste,pui intrebari, vorbesti cu vanzatorul, alea raman pe ebay dovada, iar cand primesti produsul si nu este cel descris sau ce tu ai intrebat, ai garantat bani inapoi.
Restu netului nu stiu ce si cat garanteaza.

Vad multi tot baga Samsung ca e mai bun, bla bla.Aia e doara in mintea lor, eu cred ca Samsung nu o sa o mai duca mult cu telefoanele facute de ei, adica in viitor vor renunsta la a mai face telefoane, se vor axa pe altceva.
Apple este cel mai bun telefon, deci cred ca stii si tu de ce cauti iphone.

| raz0000001 a răspuns (pentru relian):

"Apple este cel mai bun telefon". Te rog frumos nu zi de Samsung ca e prost cand tu faci concluzii din astea.

Un telefon bun, e telefon conform cerintelor tale. Daca tu vrei, sa iti iPhone, stiind ca are un pret foarte ridicat pentru ceea ce ofera. Felicitari! Dar esti cam prost,

| relian a răspuns (pentru raz0000001):

Proasta e maicata care tea facut.Ai intrebat tu ceva si am raspuns eu cumva ceva naspa? Daca nu atunci vezi de treaba ta.

| Sn4k3 a răspuns:

Https://www.compari.ro/......243968511/
Aici vezi unde-i cel mai mic pret si sunt site-uri sigure. Deci vezi, primele 3-4 vad ca au preturile cele mai bune.

| gothicbat a răspuns:

Bă, dacă nu-ți permiți un iPhone la prețul lui inițial, de ce nu-ți cumperi un telefon pentru bugetul tău?
Nu vreau să te critic sau ceva, dar de pe site-uri dubioase există riscul să fie o chinezărie sau o imitație, un fake adică, care să se strice după o lună-două sau eventual să fie ciordit de pe cine știe unde.
Cumpără-ți, frate, un telefon pe care să ți-l și permiți, nu unul pentru care îți faci rată sau faci împrumut la bancă și faci foamea după.

Mna, eu doar ți-am zis sfatul meu laughing Până la urmă decizia-ți aparține.
Caută pe eMAG, am auzit că acolo au prețuri decente.

| Florin_Petrica_1999 explică (pentru gothicbat):

Ha,cica preț decent?, am bani, nu asta e o problema, dar de ce sa dau niste bani in plus, si cand m-am referit la un site m-am referit la unu cat de cat cunoscut cum ar fi cel.ro

| SUpremeboy a răspuns:

Nu iti lua iphone este jaf mai bun Samsung

| Florin_Petrica_1999 explică (pentru SUpremeboy):

Cica "nu iti lua Iphone", cu ce crezi ca e mai bun un Samsung s6/7?
Detaliaza-mi tu de ce Samsung este mai bun ca un iphone.

| Bogdan70001 a răspuns (pentru Florin_Petrica_1999):

Si Samsung si iPhone sunt 2 virme VARZA de **** care pune cateva sute de lei in plus doar pentru renume, vai de steaua lor...bine macar Samsung fata de Apple au intiativa (O sa lanseze Galaxy M care o sa aiba un raport pret calitate extrem de bun si nu o sa se mai puna atat de mult pret pentru renume), dar si cei de la Samsung au luat aceasta intiativa ca sa lupte cu seria Redmi de la XIaomi (bine oricum orice telefon de la Xiaomi este best-buy si este mai bun decat orice Samsung si orice iPhone in acelasi pret, dar te vad roman tipic care nu este prea deschis la minte asa ca nu o sa aduc Xiomi in subiect)

| Florin_Petrica_1999 explică (pentru Bogdan70001):

Crede-ma,stiu toate seriile de telefoane, deci poti sa imi detaliezi, da eu m-am referit ca la acel pret eu zic ca e destul de bun, in plus eu de obicei cand imi cumpar un telefon, ma uit si la aspect.

| Florin_Petrica_1999 explică (pentru Bogdan70001):

Stiu toate modelele de telefoane, nu sunt asa de inchis la minte, dar eu cred ca la acea suma de bani eu zic isi merita bani si in plus, ma uit si la aspect.
Deja m-am saturat de toate Android-urile cu aspectul lor învechite (ma refer la interfata)

| Bogdan70001 a răspuns (pentru Florin_Petrica_1999):

Ok,atunci putem aduce in discutie si Xiaomi nu? Eu zic in primul rand sa comparam un iPhone 6S Plus nou cu un telefon ...sa zic Xiaomi MI 8
Nu am gasit un iPhone 6S Plus nou(am vazut ca si Apple l-au scos din vanzare la ei pe site ) dar o sa-l aproximez la 2.000 lei

1) in primul rand ca design trebuie sa fi chiar ipocrit sa spui ca iPhone 6S Plus este mai frumos decat MI 8 indiferent de gusturi nu ai cum sa minti in halul asta

2) Specificatii/Performanta
Bazandu-ne pe scorurile scoase in teste iPhone 6S Plus scoate ~150.000 puncte (MI A2 telefon de 1.000 lei scoate 130.000) si MI 8 scoate ~300.000 (o diferenta extrem de mare)

3) OS
Am inteles ca tii cont si de acest aspect (si este bine),deci hai sa comparam
- MIUI (pe XIaomi) interfata moderna,multe functii de customizare si cel mai important este considerat ca fiind unul dintre cele mai bine optimizate sisteme de operare din lume (si pe buna dreptate) Si iti pot spune sigur ca utilizator de Android ca nu stiu de ce interfata "cu aspect vechi" ai avut tu parte,dar cred ca nu ai incercat vreun Samsung,Xiaomi,LG, Google Pixel sau vreun OnePlus. Singurul brand unde iti tin partea ca are un aspect vechi si urat este EMUI (de la Huawei )ala chiar ca este un OS hidos si praf

- iOS Este ok, bine optimizat, aspect modern de asemenea, DAAAR cel mai de **** lucru la iOS nu poti custmiza absolut nimic, nici macar niste iconite...

| Bogdan70001 a răspuns (pentru Bogdan70001):

EDIT: big grinDDD Am vazut ca pretul este undeva la 2.500 lei xDDDDD Pai la 2.500 lei iti iei telefoanele astea care se cam pisa pe iPhone 6S Plus din toate puctele de vedere

1. OnePlus 6T
2. Xiaomi MI MIX 2S
3. Google Pixel 3 XL si multe altele

| SUpremeboy a răspuns (pentru Florin_Petrica_1999):

Toate laughing))))
si ca un exemplu foarte bun este note 9 https://youtu.be/ApB_CF0Qvdc

| RobertoBMW a răspuns:

Caută pe Facebook Amanet Piatra Neamț și vezi acolo, au produse sigilate