| VikingBoss1995 a întrebat:

Daca comand un Iphone XS Max de pe site-ul official Apple la 1100 de euro se mai aplica taxe?
Si daca da cam cat ar fi pretul total?
O sa fie mai ieftin ca in România?

Răspuns Câştigător
| Bodu90 a răspuns:

Da, se aplică, pentru că este din afara Uniunii Europene. În primul rând ar fi transportul, undeva pe la 100euro, TVA 19 și taxe vamale parcă 25 euro dacă nu mă înșel. Deci ai avea de plătit în plus cam 334 euro. Deci prețul final va fi de 1434, în situația în care ți-l vor trimite. Având în vedere că la noi este în jur de 6000lei, adică 1285euro, nu se merită.

5 răspunsuri:
| Bogdan70001 a răspuns:

Ba tu iar faci spam? Ai grija sincer la ce spam ai facut te am in vizor sincer.Noroc ca intrebarea astea chiar are un sens

| VikingBoss1995 explică (pentru Bogdan70001):

Care sunt intrebarile fără sens?

| Bogdan70001 a răspuns (pentru VikingBoss1995):

Cred ca toate de pana acum big grin Inafara de asta care oricum nu o sa te ajute ca n-ai degand sa-ti iei un iPhone, dar macar ajuti pe altii

| Cutezătorul4k a răspuns:

Mai bine te duci la un Altex/Flanco ceva, si il cumperi de acolo decat sa platesti taxe si alte cele