| AndreeutzaDragutzica a întrebat:

De unde pot deschide SIRI la iphone 5, habar nu am, si va rog sa imi spuneti daca siri recunoaste romana?

5 răspunsuri:
| alexs99 a răspuns:

Nu recunoaste romana.Dai la settings.

| valentino52 a răspuns:

Settings - General - Siri si ii dai on. Seletezi limba si la My Info te alegi pe tine (din contacte). Apoi ideal ar mai fi sa activezi si location services sa te poata localiza prin gps si sa iti dea raspunsuri legate de locul unde te aflii ( vreme, trasee etc). Nu recunoaste romana dar are multe alte limbi.

| ILoveTacos a răspuns:

Nu,nu recunoaste romana, trebuie sa vorbesti in engleza.

Ca sa deschizi Siri, mergi la Settings dupa care te duci la General.
Da mai jos si ar trebui sa vezi acolo Siri. Apasa si vei gasi butonul On/Off.

Sper ca te-am ajutat!

| AndreeutzaDragutzica explică:

Ms de raspunsuri

| vladutz333 a răspuns:

Mai bine te duci la un specialist Orange sau intrebi un specialist online decat sa primesti un raspuns prost. eu am gasit un site : http://www.idevice.ro/......pod-touch/ sper sa te ajute bafta!