| DiannaDia a întrebat:

De curiozitate.La iphone 4s si 5 ai o "aplicatie" numita Siri. Daca telefonul este in romana Siri intelege ce vrei sa-i spui,iar daca este in engleza, iar tu vorbesti in romana, intelege?! Funda! happy

13 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Momentan Siri nu poate fi folosita la capacitate maxima in romania.Recunoaste comenzile date in limba engleza.

| valentingb a răspuns:

Nu,nu intelege.Nu inca, in cativa ani poate.

| Seby90 a răspuns:

Sa inteleg ca romana e mai grea ca engleza!

Take that stupid americans!

| DiannaDia explică (pentru Seby90):

True laughing)

| valentino52 a răspuns (pentru Seby90):

Siri intelege si limba mandarina, japoneza, limbi mult mai grele decat romana. Nu intelge romana pentru ca in Romania sunt foarte putine iphone 4s/5 si investitia e enorma sa ii mai adaugi o limba. Trebuia angajati zeci de traducatori, analisti etc. Eu aveam impresia ca Romania e full de iphone 4s majoritatea cunoscutilor mei au. Dar se pare ca oficial in Romania sunt ceva de genul 300 000 de dispozitive Apple (majoritatea iphone 4/3gs) deci sub 100 000 de 4s/5 ceea ce imi e greu sa cred dar asta spun statisticile si e logic ca nu isi bat capul. In Franta, Spania, China exista milioane de iphone-uri vandute.

| Seby90 a răspuns (pentru valentino52):

Eram ironic...

| FiddleStick a răspuns:

Nu este este capabil doar sa primeasca comenzi vocale complexe si sa le dea curs in romana nu si in engleza.

| SpawNury a răspuns:

Nu, nu intelege. Chiar acum am incercat si nu intelege nimic din ce zic, eu ii spun de masina ea de sex. rolling on the floor Chiar daca e in romana telefonul, si vorbesti in romana cu Siri nu cred ca intelege ce vrei sa ii zici. [N-am incercat ca am telu' in engleza]

| mrBean008 a răspuns:

Siri nu are romana din cate stiu, deci nu poti "vorbi"

| MagicalUnicorn a răspuns:

Incerca si vezi

| paulapaulina a răspuns:

Da existawinking