| dody11 a întrebat:

Deci. am un telefon Samsung Galaxy s2 si mi-am actualizat software-ul. si nu-mi place deloc. cum as putea sa il pun pe cel vechi? sau cum sa-l resetez (software-ul, nu telefonul pentru ca deja l-am resetat si software-ul a ramas acelasi)? Va rog, ajutati-ma. FUNDA!

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Ar fi trebuit ca înainte de update să faci backup la telefon - atunci ai fi putut să faci downgrade ( să revi la acel soft iniţial ).

Acum NU mai poţi face asta.

Poţi face o resoftare, dacă te pricepi cât de cât, altfel mai bine îl duci la un Service.

N-ai precizat ce soft aveai iniţial şi la ce soft ai ajuns acum, nici de unde şi cum ai făcut update...

Dacă ai făcut update-ul "oficial" la acest telefon ar trebui să ai Android 4.0.4 ( sau 4.1 Jelly Bean ) - care este foarte bun.

Dacă ai această versiune de Android te sfătuiesc să-l laşi aşa ( în 2 săptămâni te vei obişnui )!

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poti sa-l pui pe cel vechi. Din cate stiu downgrade-ul e foarte scump. Ce versiune de android i-ai pus?

| vali123123 a răspuns:

Am gasit un clpi pe youtube sper sa reusesti cu explicatiile de acolo
http://www.youtube.com/watch?v=3iPoFvRa9BM