| TwistO a întrebat:

Deci... Azi am schimbat placa de baza la iPhone. Telefonul era blocat in icloud.

Placa fiind schimbata si resetata, am inceput pasii de activare.

Selectal limba, selectat tara, selectat wi-fi, introdus sim. Am dat next si imi cere contul de icloud vechi.

Intrebare: Este normal sa imi ceara contul de icloud vechi, avand in vedere ca placa care este acum in telefon nu are cont de icloud?

1 răspuns:
| mont a răspuns:

Sigur ai schimbat placa de baza? Si placa de baza noua nu cumva e si ea la randul e blocata, esti sigur ca e noua?