| Gurgiu a întrebat:

Daca am un iphone x blocat pe contul icloud si ii schimb placa de baza imi dispare contul icloud?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu se poate. intai trebuei sa-l deblochezi.

| relian a răspuns:

Daca ii schimbi placa de baza ala e tot telefonul laughing deci Da nu o sa mai fie blocat pe acea placa, dar placa de baza ce o pui trebuie sa fie debolcata complet, altfel nu ai facut nimic.
Deci telefonul ala este de fapt placa de baza, can rest mic, difusor baterie si camera alea nau nici o treaba cu blocarea.

| Gurgiu explică (pentru relian):

Deci daca ii schimb placa de baza nu o sa mai am probleme cu icloud ul?

| relian a răspuns (pentru Gurgiu):

Am spus cu placa asta ce o ai acum,nu o sa ai probleme,dar nu stiu ce placa de baza o sa pui in,loc,ai putea sau nu sa ai probleme cu aia, daca aia are probleme ala esti, daca e curata, atunci te'ai scos.
E ca si cum spui schimb motor rau la o masina, dupa mai am probleme? Pai depinde ce pui in loc.