| 03Didy03C a întrebat:

Deci mi-am incarcat cartela la Telekom, si nu mi-a dat credit. Mi-a incarcat-o direct pe numar dar totusi zice ca nu am credit suficient cand vreau sa sun. Imi puteti spune de ce? Mentionez ca nu am gresit nicio cifra din nr. de telefon!
URGENT!
Dau funda happy

3 răspunsuri:
| Kenya a răspuns:

Trebuie să vorbești cu cei de la telekom cum că s-a emis o greșeală la cartelă : https://www.telekom.ro/formular-contact/

| user017 a răspuns:

Poti suna la *134# sa verifici creditul. Daca ai credit dar tot nu poti suna, dai un restart la telefon.

| Marele a răspuns:

Probabil nu a fost o cartela valida sau trebuie sa mai astepti! Du te la magazinul de unde ai luat o si incerca sa le explici situatia sau suna la serviciul Telekom