| Blaxander99 a întrebat:

Deci sa incep sa va povestesc. In urma cu cateva zile mi-am cumparat un Allview e3 sign de la Emag de la categoria Resigilate. In primele zile telefonul a mers perfect dar de vreo 2 zile tot face fite, adica ori imi merge touchscreenul la el ori nu mai merge ori imi intra prin aplicatii apoi imi iasa si tot asa. Dar asta doar pentru cateva momente apoi isi revine si merge perfect pana face fite iarasi. Am mers la un service gsm cu el si I-au dat resoft sau geva de genul si tot nu a mers asa ca mi-au spus ca este de la placa de baza. Fiind nesigur de ce mi-au spus am cautat pe net si multi spun ca este de la sticla sau touchscreen. Asa ca intrebarea mea este ce problema are, este de la placa de baza sau de la touchscreen? Va rog raspundeti doar cei care stiu, nu va dati cu parerea gresit.

Răspuns Câştigător
| andreinr1 a răspuns:

Nu are nicio legătură cu placa de baza, sunt foarte sigur ca este de la touch-screen. Iti recomand, sa nu mai cumperi Allview dupa cum stii e marca românească si este cea mai de proasta calitate dupa piața.Ca sa scapi de aceasta problema, cand vezi ca ti se intampla apesi pe lock screen si apesi din nou sa se deschidă si ai sa vezi ca pe moment va merge.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Este defect de contact la circuitele touchscreen-ului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu merge cum trebuie atunci are handicap gradul 1. Telefoanele functioneaza, nu merg.

| Blaxander99 explică:

Multumesc de raspunsuri. Vreau doar sa stiu daca stiti vreun service gsm bun in Alba Iulia?

| Rusen01 a răspuns:

Dai retur sau trimite-l in garanție (daca ai).