| akedy a întrebat:

Descarc poze după tumblr poze mari ( pe tot ecranul, 5 inch ) și când vreau să le pun ca imagine de fundal se văd foarte prost. O aplicație/ceva să nu se mai vadă așa există?

1 răspuns:
| lpavel a răspuns:

Seteaza rezolutia pozei la dimensiunile monitorului tau!
Daca poza care-l descarci are rezolutia mult mai mica decat cea a monitorului atunci nu te mai complica cu acea poza ca nu se va vedea bine, daca e mult mai mare e OK, de micsorat se poate, de marit NU ca isi pierde din claritate! Sper ca m-am facut inteles! Bafta!