Întrebare recomandată | Energyboy a întrebat:

Din ce cauza bateria smartphone-ului se descarca si cand este inchis?

Răspuns Câştigător
| Zaygon a răspuns:

Pentru ca bateriile sunt facute sa se descarce. Nu prea ai ce sa faci. Si mai tine si de uzura bateriei.

6 răspunsuri:
| lazarboss a răspuns:

Deoarece telefonel trebuie sa stea in stare de veghe (poti vedea asta in setari). FUNDA?

| oana4088 a răspuns:

Depinde.Poate fi din cauza Wi-Fi-ului daca este activat, sau daca ai activate semnalele luminoase pentru mesaje.De asemenea poate fi si luminozitatea ecranului etc. happy

| Energyboy explică (pentru oana4088):

Telefonul are 24 % il inchid (turn off) si cand il deschid dupa 7 ore am intre 12% and 8 % baterie

| georgianastefi a răspuns:

Ar putea fi din cauza faptului ca ai un virus pe telefon. Cel mai bine ar fi sa mergi la un specialist in domeniu care sa il repare

| RaulDenis100 a răspuns:

Se poate si daca ai o imagine dinamica pe ecran

Răspuns utilizator avertizat