| Revonxnznz a întrebat:

Am schimbat bateria la un iPhone și se descarcă la fel ca înainte, bateria nu a fost chiar așa ieftina, din ce cauza sa fie?

3 răspunsuri:
| danutzu96 a răspuns:

Nu conteaza cat a costat. Bateria aia nu este originala oricat ar mintii cei care ti-au schimbat-o. La iphone baterii originale de schimb au de obicei service-urile autorizate Apple care cer o groaza de bani pentru reparatii. Tu ai o copie, probabil cu celula proasta, care are capacitatea reala apropiata de cea schimbata (capacitatea ramasa dupa uzura). De asta iti tine bateria la fel ca aia veche.

| Revonxnznz explică (pentru danutzu96):

Și in privința asta ce as putea sa fac? Sa ma duc sa ii dau doua suturi in fund și sa ii bag telefonul pe gât, sau sa ii schimb din-nou bateria?

| Legendarydk a răspuns (pentru Revonxnznz):

Nu e neaparat asta, foarte mult la iphone conteaza si pe ce versiune de ios ruleaza, deoarece unele versiuni mai neoptimizate consuma bateria in prostie.