| martoraluipuci a întrebat:

Doresc cateva informatii despre telefonul ALLVIEW A4 ALL si lamuriri fiind primul meu telefon android pe care vreau sa il am:

1.La primirea lui, trebuie sa il las la incarcat cateva ore bune ca la oricare telefon nou achizitionat?

2.Cei care au telefonul de mai mult timp, au avut probleme cu touchscreen'ul? Deja am un istoric cu un SAMSUNG GT-S5230 care in decursul a 2 ani de cand il am i-am schimbat touchu de 4 ori.

3.La instalarea de aplicatii, caut cele pentru android nu?

Multumesc si astept ajutor din partea voastra

1 răspuns:
| MaxKiller911 a răspuns:

Pai...informatii gasesti aici : http://www.gsmland.ro/telefon-mobil-allview-a4all-4406

1.Nu,pentru ca telefoanele din ziua de azi nu mai sunt ca cele de pe vremuri de trebuia sa le lasi o saptamana la incarcat sa se formateze bateria, acestea au baterii care se formateaza in timp, dupa vreo 2, 3 sau 3 incarcari, dar incearca ca de fiecare data cand il incarci ( doar la primele incarcari ) sa-l lasi 20 de minute mai mult pentru linistea ta :D

2.La Allview n-am auzit de probleme cu touchscreen-ul, eu nu am telefonul, dar sunt sigur ca are un display de buna calitate.

3.Normal ca le cauti pe cele de Android pentru ca asta e sistemul sau de operare, cand il vei primi vei avea in meniu un MARKET, poti intra pe el cand vrei o aplicatie sau mai uite cateva modalitati de unde le poti lua gratis pe toate : www.mobile9.com, www.android.mog.org, www.apkmania.co