| DannyR0 a întrebat:

Doresc sa achizitionez un telefon intr-un buget de aproximativ 2000 lei. Momentan oscilez intre LG G6 si Huawei P10. Tu ce ai recomanda si de ce?

3 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Eu as zice sa mergi pe G6.
Daca vrei poze faine.
Eu am P10 Plus de care sunt multumit la toate (mai putin niste probleme pe timp de vara, cu supraincalzitul), face si poze faine, sunet clar si bun...DAR P10 simplu are alta camera.
Si cand l-am luat pe al meu am stat mult sa oscilez daca sa aleg G6 sau P10 Plus. Le-am vazut pe ambele in MediaMarkt.
G6 e cel mai tare telefon in banii aia.
Plus ca aproape nu are rama.
DualSIM din punctul meu de vedere e inutil. Poate unii folosesc asa ceva, eu ma feresc.

| Anonim9114562123 a răspuns:

Eu in locul tau as alege Huawei P10, si am sa iti zic si de ce. In primul rand ele au pretul amandoua undeva pe la 2000 de Lei, dar Huawei-ul are Dual Sim (poti avea doua sim-uri deodata introduse), iar LG-ul nu. Huawei-ul are memoria cu marime dubla fata de LG, anume 64GB, si LG-ul 32GB. De asemenea rezolutia video este la Huawei de 4K, si la LG de doar 2K, si Huawei-ul are pe spate doua camere pentru a avea un focusat foarte performant. Totusi, dezavantajul este faptul ca Huawei-ul poate avea un card SD maxim de 2TB, si Huawei-ul "doar" de 256GB. Dupa parerea mea Huawei-ul are un raport calitate-pret mai bun. Totusi, alegerea iti apartine, dar sper ca te-am putut ajuta, succes!

| CastorulHD a răspuns:

Parerea mea este ca p10 e un telefon mult mai bun decat LG g6 pentru ca are performantele mai mari si camera mai buna.
Nu-ti lua p10 lite pentru ca e mai bun cel normal.