| AlexDorinel a întrebat:

E greu sa-ți iei un iPhone 11 in Romania cu salariu mediu de 3500 lei?

Zic asta că mai nou toți copiii au iphone 11, din ce vad pe strada.

Vreau răspunsul și adevărul, știu că e o întrebare idioata dar chiar mă frustrează puțin.

67 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

În anii 90' cei de la Divertis spuneau: "Cel mai mare și mai tare are două celulare și un pager la cingătoare"
În Românica de azi cu cât ești mai mârlan cu atât telefonul e mai scump!
Sunt destui cărora le plouă în casă "da' are aifon. Să moară dusmanii dă ciudă"! Nu?

| java12345678901211144133ytrytu78909876545 a răspuns:

Daca ambii parinti au salariul mediu se poate lua foarte usor mai ales in rate sau punand bani deoparte cateva luni

| NLS a răspuns (pentru AlexDorinel):

Pentru ca am vazut parinti tampiti cu duiumul, care fac imprumut la banca, doar sa aiba si odrasla aifăn, sa nu cada sub bullyingul colegilor.
Din punctul meu de vedere, isi merita soarta.
In Germania cunosc inginer ce castiga 4500 Eur pe luna si nu are iPhone, ci OnePlus 7.
La fel si eu, P10 Plus, cu diferenta ca castig doar jumatate din suma de mai sus.
Asta nu inseamna ca nu imi permit, as putea schimba minim 2 pe an, fara sa se observe.
Insa nu ii gasesc nici o utilitate.

| darrio2007 a răspuns:

Au dar din banii parintilor.

| Mosotti a răspuns:

Nu e deloc o intrebare idioata, intrebarea e f buna, au Iphone 11 ca il iau in rate chiar daca ratele se platesc mai mult si la final platesti mai mult, parintii nu prea simt cand dau lunar o rata si e okey.

Asta e adevarul, dar nu e nevoie de Iphone 11, sunt teluri care merg la fel de bine si mai ieftine, deci il ia cam aiurea sa zic asa.

| DementuTDi a răspuns:

Da frate eu fac afaceri cu crapat lemne la vecini cu prietenii mei si mi-am luat recent un iphone 12 pe banii mei

| GabiDumitrescu a răspuns:

Furate sau de la amaneturi, cumparate anterior de idioti care nu s-au gindit ca nu isi permit asa ceva. Sau furate si apoi cumparate de la amaneturi. happy