| fuckName a întrebat:

Este bine sa fac asa upgrade pentru Samsung Galaxy S2?

Upgrade-ul pentru sistemul de operare Android pe dispozitive Samsung

Pe unele dispozitive Samsung, va fi necesar să vă activați contul Samsung pentru a putea trece la Android 3.2. Pentru aceasta, parcurgeți următorii pași:

Setări > Conturi & Sincronizare > Adăugați un cont > Cont Samsung

Apoi, vi se va solicita să configurați un cont Samsung, pentru care trebuie să vă introduceți adresa de e-mail și să creați o parolă. După activarea acestui cont, accesați:

Setări > Despre telefon/Dispozitiv > Actualizare de software > Actualizați

Apăsați pe OK și urmați solicitările pentru a descărca actualizarea firmware pe dispozitiv. Finalizarea integrală a acestui proces poate dura mai mult de o oră, iar la sfârșit va fi necesar să reporniți dispozitivul.

Răspuns Câştigător
| aura36 a răspuns:

Nu este bine deoarece un uprgrade iti ia 200mhz din viteza procesorului...tu ai 1200mhz, iar dupa upgrade telefonul iti merge mai incet cu 200 mhz...