| HalloweenSamy a întrebat:

Este prea putin 16 gb la un iphone 5s avand in vedere ca vreau vreo 200 de poze si urmatoarele aplicatii: Instagram, Whatsapp, facebook, messenger, skype, youtube, si vreo 2-3 jocuri... Dau funda :* Dar daca puteti spune-ti-mi si cat ocupa avand in vedere ca doar 12, 20 gb sunt liberi din cauza sistemului de operare. Daca puteti sa imi spuneti si cam cat ramane liber ar fi perfect

Răspuns Câştigător
| RaduTN a răspuns:

Este arhisuficient. Mai mult de 8GB nu o sa umple pozele, aplicatile si jocurile acelea.

| HalloweenSamy explică (pentru RaduTN):

Esti sigur?

| RaduTN a răspuns (pentru HalloweenSamy):

Da.

14 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

16gb este prea mult la ce aplicatii vrei tu sa instalezi.

| Vanqu1sh a răspuns:

Pai aplicatiile alea o sa ocupe vreo 300-400 mb, jocurile depinde de jocuri, pozele vreo 800mb - 1gb, stai linistit, iti ajunge fara probleme memoria aia, muzica, jocuri, aplicatii, poze, video

| KinekT a răspuns:

Eu am 16 gb in telefon(12 liberi), am toate aplicatile spuse de tine vreo 10 jocuri (2 mari de 1gb respectiv 2 gb) vreo 200 melodii,, poze si tot mai am spatiu mult, dupa mine este mai mult decat suficient, avand in vedere ca poti adauga si un card sd. Liberi eu mai am vreo vreo 6-7 gb.

| RazvanGRS a răspuns:

Este suficient si varianta de 8gb dar daca nu esti sigur de cea de 16gb ia-o pe cea de 32 happy Bafta

| HalloweenSamy explică (pentru RazvanGRS):

Nu exista 8 gb la iphone 5s desteptule

| RazvanGRS a răspuns (pentru HalloweenSamy):

Mai intereseaza-te despteptul pamantului http://www.macrumors.com/2014/05/28/wwdc-iphone-5s-8gb/

| HalloweenSamy explică (pentru RazvanGRS):

In caz ca nu stii engleza spune clar. "Apple s-ar putea sa introduca...". Deci desteptule nu exista. Si orium deja mi-am luat telefon. MAgazinul applecea mai mica varianta este de 16 gb la iphone 5; 5s; 6; 6plus si la iphone 5c si de 8 GB. Asa ca mai invata engleza gogosica

| Dimofte_Karla_Alexandra_1991 a răspuns:

Eu am primit mai demult un iPhone și aveam 2.000 de poze și vreo 30 de jocuri deci eu zic ca iti ajunge, apropo aveam iPhone 4S

| HalloweenSamy explică (pentru Dimofte_Karla_Alexandra_1991):

Ce capacitate avea iphoneul tau? -_-

| raul1234567890123456789 a răspuns:

Hey ...este puțin dar este o aplicație numita Dropbox si iti da 50 Gb gratuit pentru poze si muzică...dar in locul tau as achiziționa unul de 32 de gb... sper ca te-am ajutat .....succes laughing)

| HalloweenSamy explică (pentru raul1234567890123456789):

Nu exista dropbox pe iphone desteptule

| tomybody2000 a răspuns:

Pai eu cred ca e destul, contează și ce jocuri vrei sa descărci, sunt care ocupa Multă memorie. spatiul este dejun și Îți mai ramane