| ionutchiriac222 a întrebat:

Eu am o problemă cu iPhone-ul meu de 64GB. Este plin de poze (38GB) și niciodată nu reușesc să le transfer pe calculator, din cauză că în timpul transferului îmi dă erori și se oprește. Dacă încep să șterg din poze, ele reapar după câtva timp. Dacă mă apuc să fac backup, pe iCloud, pozele rămân în telefon. Ba chiar mai mult, mai nou am înțeles că dacă telefonul are 64GB, pe iCloud nu se pot stoca mai mult de 64GB, chiar dacă am de 512GB.

Nu mai înțeleg nimic... îmi dă cineva un sfat? Dau fundă.

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Pt ca tu esti online de aia si ai salvat acele poze in icloud. Ce se intampla cand tu stergi poze de pe telefon si esti online? icloud iti actualizeaza informatiile din telefon iti face backup, deci vede ca tu ai lipsa informatii in telefon asa ca el iti baga la loc informatiile lipsa laughing

Ca la nebuni, tu stergi, iclod iti pune la loc si tot asa laughing

Sa nu mai apara in telefon, dupa ce transferi pozele unde doresti tu, te duci in icloud stergi, stergi si din telefon si aia e tot, nu mai or sa apara, nu or sa mai aibe de unde.

Ce mai poti face, sa inchizi netu, atunci icloud nu se mai poate amesteca in ce faci tu, dar dupa ce dai drumu iar la net, iar o sa te trezesti cu pozele in teelfon, ma refer cele pe care le stergi.

| ionutchiriac222 explică (pentru relian):

Am găsit o chichiță. Dacă șterg pozele de pe telefon când am internetul oprit, nu se mai întâmplă nimic pe urmă. Se șterg definitiv și din iCloud.

2 răspunsuri:
| Yuoia a răspuns:

Incerca si tu sa le transferi in PC cate mai putine. Nu toate deodata.
Nu cunosc iPhone, nu stiu de ce reapar. Le stergi si din cos?