| Xenoverse1 a întrebat:

Exista o aplicatie care chiar ajuta ca bateria telefonului sa tina mai mult sau sunt numai fake-uri? Funda la cel mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| Ineys a răspuns:

Exista aplicatii de obicei preinstalate care vin ca niste functii alte telefonului care reduc din performanta CPU-ului, etc. E singura modalitate de a imbunatatii durata de viata a bateriei. Spre exemplu Power Saving Mode de la Samsung.

11 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Update la Android Oreo/Pie ajuta mai mult decat mama aplicatiilor de genul pe Nougat sau Marshmallow. Desigur, cu conditia sa setezi una-doua chestii. P.S. Sint unele aplicatii care au moduri destepte de economisire si, repet, CONFIGURATE CUM TREBUIE, pot ajuta. De exemplu DU Battery Saver - https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dianxinos.dxbs&hl=en

| gabicoo a răspuns:

Nu exista!
Dar ca sa ai habar de starea reala de functionare a bateriei instaleaza aplicatia " ampere ".

| ziftode a răspuns:

Exista aplicatii care taie alte aplicatii care mananca baterie
ca sa intelegi
am o tableta de 7" pe care am dat la vremea ei 800roni
cand am vrut sa o vand a fost un prag de ieftinire a tabletelor cu vreo 40% asa ca dupa 2 ani tableta mea valora... 200roni, asa ca m-am ofticat si am pus-o pe post de ceas desteptator
stiu ca nu iti pasa de ce am scris mai sus dar asa am ajuns sa fac teste aiurea, de gen

tableta aia, DACA ARE NET BATERIA TINE 5 ZILE, daca NU are net (ii tai wifi-ul) tine... 3 luni

morala: sunt aplicatii care fac exact asa ceva, pun in hibernare alte aplicatii care mananca procesor si net, deci implicit baterie, asa ca bateria o sa tina mai mult

dar, aplicatii care sa faca respiratie buson la buson la baterie si sa ii mareasca viata, nu exista, oricat ti-ai dori tongue

| Bogdan70001 a răspuns:

Deci multi care au comentat de aici au mancat ****.

Exista aplicatii de genul, intr-adevar nu sunt multe, dar sunt unele care functioneaza si chiar foarte bine, doar ca acestea au nevoie de root access. Aplicatiile care chiar te pot ajuta trebuie sa modificice setari ale sistemului, lucru care se poate face doar cu root.

Funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista aplicatie pentru asa ceva. Pentru Samsung, doar device maintenance. In rest doar fake-uri pline de reclame.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si pe alte branduri exista preinstalate, pe Huawei spre exemplu e un mod in care iti alegi 6 aplicatii si doar alea ruleaza. Ma tine bateria ~5 zile in acel mod.

| Bogdan70001 a răspuns (pentru anonim_4396):

Vorbesti fara sa cunosti, esti varza

| anonim_4396 a răspuns (pentru Bogdan70001):

Cine si-a gasit sa vorbeasca. Tu care abia acum descoperi tehnologia? Du-te si mai invata despre tehnologie, apoi sa raspunzi aici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Singurul care mananca cacao pe aici este Bogdan. Se da mare atotstiutor si nu stie nimic. Cum mai spunea cineva mai sus, de la Android Oreo in sus economisesti mai bine bateria. Si nu iti recomand root la telefon. Are si avantaje si dezavantaje. In rest aplicatia minune pentru economisit bateria nu face decat sa consume si mai mult din bateria telefonului. Am testat si in root si unroot. Si-a gasit sa vorbeasca ametitul de Bogdan. Cred ca a baut prea mult de revelion si nu stie ce vorbeste.

| Florin9Florin9 a răspuns:

Nu cred, alea de pe Magazin Play sunt țepe.

| victorviorel a răspuns:

Nu este bun a niti o aplicație de ativirus sau sa ați tina bateria mai mult toate sunt niste porcarii mai greu merge telefonul și niti nu te tine baterie mult așa mai bine lasă telefonul cum este el nou dai un restet la 2 sau 3 luni și o sa ați meargă telefonul perfect