| Carasin a întrebat:

Exista vreun battery saver de pe app store care sa facă ce face si la Samsung la modul extreme sa îți facă fundalul negru sa îți stingă animațiile, exista așa aplicație?

2 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Daca nu ai ecran cu OLED, ecranul trebuie sa fie INCHIS, nu conteaza ce culoare are (chiar negru) atat timp cat nu e inchis, lampa/led-urile din spate sunt pornite si deci consuma baterie exact la fel cu un ecran complet alb

iar la Samsung, tot restul ce face e gandit direct in OS, nu poti sa faci nimic fara "fundatie"

TOTUSI, incearca sa tai de tot net-ul la telefon (si wifi si datele mobile)... O SA AI O SURPRIZA in domeniu salvarii bateriei!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, aplicația asta ești tu. Tu trebuie să dezactivezi animațiile și sa pui un wallpaper normal. Un wallpaper normal mai închis la culoare nu va descarca atât de repede bateria cum face o animație.