| Carasin a întrebat:

Hey TPU.
Prietenul meu are Samsung și are economizor baterie si îi ține foarte mult bateria. Puteți sa imi dați o aplicație ca la Samsung dar nu gen,, duo battery saver" ca le-am încercat și nu au efect, va rog dacă merge va

3 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Depinde ce spanac de telefon ai si cam ce faci de obicei cu el. Si nu in ultimul rind, varianta de Android. Eu cand am facut update de la 7 la 8 am vazut o crestere simtitoare a autonomiei. De la 8 la 9, mai putin in prima faza, dar ANdroid 9 iti ofera mai multe optiuni de personalizare a utilizarii si iti poti creste autonomia cu ajutorul lor.

| Carasin explică (pentru GabiDumitrescu):

Am Android 6.0.0

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Carasin):

Incearca https://play.google.com/......ps/details dar nu te astepta la mare lucru.