| 123gabialexandra a întrebat:

Folie de sticla sau folie de Silicon? Mi-am cumpărat tel nou și as vrea sa îl protejez cât mai bine. Ce recomandați pentru iPhone 14 pro? Mulțumesc!

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Cred că ți-am mai spus: cu folie e nașpa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Partea buna la folia din sticlă este ca ajuta in caz de șoc. Se crapă folia, și nu ecranul. Partea rea la aceste folii sunt husele, unele care vin cu margini mai groase si care vor ridica folia din sticla de pe ecran.
Cea din silicon protejează ecranul de zgârieturi. La soc puternic, rip ecran.

Eu am pus pana la urma folie din silicon după ce am tot schimbat vreo 4 folii din sticla care erau ridicate la margini de către husa. La magazin numai pe deșteptele făceau, ca știu ele sa aplice. La fata locului nu se dezlipea, dar după câteva ore ma trezeam cu bule in colțuri. Folia se ridica, din cauza la husa. Si nu era o husa cu margini groase. O alta husa mai buna care niciodată nu am putut folosi cu folie din sticla pe ecran. O ridica instanteu.

Recent am montat folie din silicon si folosesc si husa ținută la sertar 2 ani. Merge și asa, dacă ai un pic grija.

Tu ai doua variante :

Montezi folie din sticla dar nu pui husa

Sau pui folie din silicon si poți pune si husa.