| PuieMonta2002 a întrebat:

Care folie e mai rezistenta dintre cea de sticla si cea de silicon?

8 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Aia de silicon.

| gabicoo a răspuns:

Cea de safir!

| gabicoo a răspuns (pentru gabicoo):

Cea de sticlă se sparge ea dar ecranul rămâne intact! Cea de safir e mult mai scumpă dar nu se sparge! Bineînțeles dacă dai cu ciocanul nu rezistă nici safirul!

| Brizbriz a răspuns:

Iti recomand silicon si o husa serios anti-shock de gen UAG (Urban Armor Gear) care e mai scumpa dar MERITA

cu aia de sticla, sau safir, nu poti sa pui o husa destul de anti-shock pentru ca ori da folia jos ori este mult redusa si mai slab prinsa

eu am combinatia asta, si am telefonul de cativa ani, l-am scapat de cateva ori, inclusiv pe strada si nu are nici o zgarietura, iar la inceput am schimbat 3 folii de sticla, pentru ca sticla e gandita sa se sparga ea, nu telefonul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sticla.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca ai pus intrebarea cum trebuie? Cea mai rezistenta este ce de silicon, evident, deoarece nu se spage dar se sparge ecranul tau. Cea care iti protejeaza mai bine display-ul este cea de sticla dar se poate sparge destul de usor. Cea de silicon o iei daca nu vrei zgarieturi pe ecran dar daca scapi telefonul si cade cu display-ul pe o pietricica este posibil sa se sparga/crape pe cand la cea de sticla de cele mai multe ori se va sparge folia nu ecranul.

| Silviullet a răspuns:

Silicon 100%

| Utilizatornew25 a răspuns:

Salut, cea de sticlă!