| VictoriaVikky a întrebat:

FUNDA!
Buna! As vrea sa imi cumpar un telefon, iPhone 4s sau iPhone 5, ma rog. As vrea sa va intreb daca a mai luat cineva telefon/ telefoane de pe okazii.ro, de preferat iPhone. As vrea si eu sa-mi cumpar unul tot de pe acest site si vreau sa-mi spuneti cei care v-ati mai luat telefoane de pe acest site, cum sunt, in stare buna, zgariate etc, cam in ce stare le gasesc. De pe acest site mi-am luat vara aceasta o pereche de converse all star si chiar sunt originali si ma simt oarte bine in ei, dar telefoane nu am luat niciodata.
Astept raspunsurile voastre si va multumesc pentru ajutor! O zi frumoasa!

Răspuns Câştigător
| AndreeeaConstantin a răspuns:

Mi-am cumparat in urma cu 7 luni un telefon de pe okazii si totul a descurs foarte bine, mai ales ca am ales sa fie livrat in punctul de livrare. Asa am beneficiat si de garantia de livrare, care imi permitea sa returnez produsul in 3 zile, daca ceva nu era in regula. Insa, asa cum spune si suntserios, sunt sute de vanzatori. Fiecare vinde ce vrea. Unii au produse noi sau aproape noi si le vand doar asa pentru ca vor ei sa isi ia altceva. Unii specifica ca produsul prezinta mici defecte. Telefonul pe care l-am achizionat eu e ca nou. Am fost atenta si la calificativul vanzatorului cand am ales ce sa cumpar. Bafta! Poate iti gasesti ceva misto care sa iti placa si sa fie si ok.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pe site ul ala sunt sute de vanzatori, degeaba iti spune cineva ce si cum a luat.

| horia2012 a răspuns:

De ce te complici cu persoane necunoscute mai ales pentru iphone care nu stii daca are sau nu jailbreak. Sunt site-uri la second cu garantie:
http://www.alex-gsm.ro/APPLE-SECOND-HAND-c167.htm
si
http://telefoaneieftine.com/
(ai grija cu iphone4 cu IOS 7. Unele nu merg bine si nu mai poti reveni la
IOS 6).

| En3Rgi a răspuns:

De ce sa iei iPhone de pe un site cand poti sa te duci la Orange sau Cosmote, Vodafone? ...Adica de ce sa risti cand poti sa il iei bun din magazin.
Costa mai putin pe okazii?

| debarba a răspuns:

Okazii.ro este un site de mica publicitate iar tu trebuie sa te gandesti ca exista sansa atunci cand cumperi de la o persoana fizica pe care nu o cunosti sa iti vanda un telefon stricat sau fara toate accesoriile sau sa iti trimita o caramida in colet. Se stie ca firmele de curierat nu permit deschiderea coletului inainte. Intai dai banii pe urma faci ce doresti cu coletul.
Eu iti recomand sa iti cumperi de pe site-uri cu renume cum ar fi:
http://bit.ly/18BplVX
http://bit.ly/18Bpusz
http://bit.ly/LKGYql
In primul rand ca sunt site-uri serioase cu vechime in piata, gasesti oferte avantajoase, riscul sa iti iei teapa este inexistent, daca nu iti convine produsul il poti trimite inapoi si primesti alt produs sau banii. Deci ai mai multe avantaje.

Sper ca ti-am fost util.

| Mariiam a răspuns:

Nu îţi lua de pe Okazii. S-ar putea să iei ţeapă şi să-ţi trimită un fake. Mai bine cauţi la o consignaţie GSM sau pe alte site-uri, gen e-bay (sunt şi români care vând pe ebay, deci şanse să găseşti ceva de calitate )