| Anaettee a întrebat:

FUNDA! Ce telefon este mai bun:LG Optimus L9 2 sau Samsung GALAXY Express 2? M-ar interesa daca Samsung GALAXY Express 2 face poze destul de bune...

Răspuns Câştigător
| Mario1999 a răspuns:

Camera lui L9 II este mai buna, este de 8 MP si poate inregistra videoclipuri la rezolutie Full HD, iar cea frontala este de 1, 3 MP. Express 2 are camera de 5 MP si camera frontala este VGA. Ambele au blit. L9 II are si un ecran putin mai mare si mie mi se pare ca arata mai bine. Aici depinde de gusturile fiecaruia. Eu as alege L9 II. Sa stii si ca ecranul sau este HD, iar al lui Express 2 este TFT. Ca sa intelegi mai bine, gandeste-te ca ecranul HD este ceva mai mult decat clar, este peste un ecran normal. Cel TFT are proprietatea ca atunci cand tu nu privesti telefonul direct din fata, imaginea sa se intunece putin si sa isi piarda din culori, ceea ce este deranjant cand te joci de exemplu.

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| CartoonN a răspuns:

LG!

| octavian2002 a răspuns:

Samsung GALAXY express 2, face niste poze super, iti spun asta pentru ca am avut si eu unul.