| bogdansh a întrebat:

Funda! Problema cu Samsung N7000 Note...Mi-am cumparat telefonul de la cineva,telefonul in stare foarte buna, are 3 luni de la desigilare deci bateria e cat de cat buna,dar nu tine mai mult de o zi,si asta ca nu il folosesc excesiv cu internet sau aplicatii, am mai observat ca memoria Ram e folosita 700/880 aproximativ, si tin sa mentionez ca folosesc OS 4.1.2 jelly bean...Stie cineva de ce se termina bateria asa repede, ce sa fac in situatia asta?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cam aceasta este durata medie...

Eventual, poţi instala diverse aplicaţii care să te ajute la "economisirea" bateriei - vezi linkul :
http://www.freeware4android.net/......67394.html

http://android-core.com/......areju.html

Şi, îl pui la încărcat DOAR când bateria este goală complet.

Toate cele bune.

1 răspuns:
| downer2012 a răspuns:

1.Inchide toate aplicatiile din manager aplicatii-golire ram
2.Consumal de tot pana nu se mai aprinde apoi baga-l 24 ore la incarcat.
3. google play-search-Battery saving.
folosestele pe 1 si 3