| sivvy a întrebat:

Funda si vot si tot ce vreti voi! URGENT! SUNT DISPARATA! Am un telefon Samsung gt-i5500 si in ora de sport colegii mi-ai umblat pe telefon.si am model de deblocare pe el.si idiotii au epuizat toate incercarile si acum imi cere parola si adresa de email sau numele de utilizator. vreau sa stiu daca se poate face un alt cont pe pc.si daca merge fara net.adk doar sa recunoasca numele si parola telefonul sau daca se pot reseta setarile.am facut chestia aia cu volum minim+meniu+pornire si imi apare un semn galben, un triunghi si imi zile downloading si nu se intampla nimic.va rog din suflet sa ma ajutati! si va rog spuneti daca ma duc la Vodafone or sa stie aia ce sa faca...ca de acolo l-am luat

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Stiu ce au de facut dar si tu stii ca exista un manual de utilizare al telefonului care iti explica cum procedezi daca uiti codul de deblocare, pun pariu ca ai uitat intrebarea secreta asa ca mergi la magazin sa il deblocheze si data viitoare lasi telefonul acasa.

| Petrica44 a răspuns:

Poti solutiona problema cu Android Debug Bridge (ADB Tools).
Conectezi telefonul via USB cu Pc-ul, executi simbolul de sistem, selectand RECOVERY.BAT.Pe ecran iti va aparea un semn de exclamare (!).Se reinitiaza si adio cod de blocare sau cont de GMail.Succes!

| AlexNet74 a răspuns:

Colegii tai sunt IDIOTI! si mie ERA sa mi se intample la fel