| anonim_4396 a întrebat:

Galaxy s6 sau s6 edge..niste argumente de ce una si nu cealalta

3 răspunsuri:
| Resurrection a răspuns:

S6 edge as alege. Telefoanele ca specificatii sunt cam la fel, dar edge imi place aspectul mai mult...

| AdrienWH a răspuns:

Pai daca vrei design sa oftici lumea cat de frumos si tare e allege Edge daca vrei sa nu ai ecranul curbat alge S6. Diferenta este la baterie.Dar sa stii ca EDGE ARE 2600 MAH LI-ON.Aman 2 sunt de top.Dar cel mai bun este EDGE.Are ecranul curbat+ca este smecher. Oricum daca alegi S6 TOT OCTA-CORE ARE CA SI EDGE.Recomand 100000000000000 de ori Edge.e prea taree in cat nici nu pot vb despre el

| Raduu4ever a răspuns:

Singura diferenta dintre cele doua telefoane e ca s6 are bateria de 2550 mAH Li-ion iar s6 edge 2600 mAH Li-ion, dar asta nu conteaza. Diferenta este de design. Diferenta foarte mare de pret pentru asta... Parerea mea!