| Razzvan5444006644 a întrebat:

Hai salut,nu ma pot decide ce telefon sa iau, bugetul meu este de 25 milioane, vreau sa fie bun pentru gaming(sa nu fie peste 30),nu prea ma interesează camera,vreau doar sa am un display cat de cat mare,6, 67 inch ceva de genu si procesor care sa duca pubg in 90 fps

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca ai 25 milioane poti sa iei cel mai bun telefon din lume. Daca-i vorba doar de 2500 lei iti recomand un Samsung. Am incercat cu multe brand-uri de telefoane (Nokia, Motorola, LG, etc). Pana la urma tot Samsung este cel mai bun si, dupa parerea mea, la bugetul asta, cred ca Samsung Galaxy A53, Dual SIM, 8GB RAM, 256GB, 5G, ar fi cel mai potrivit. Unul mai ieftin ar fi Samsung Galaxy A52s, Dual SIM, 128GB, 6GB RAM, 5G dar este din 2021 si are bateria un pic mai slaba.

| SuperCoolDude a răspuns (pentru Salontanul):

Adevarat. Si eu as fi recomandat un Samsung Galaxy seria A.

Si culmea, ai recomandat fix ce am eu laughing!
E foarte bun A52 5G si e mult mai ieftin acum fata de cand l-am cumparat eu acum 2 ani. Merge bine per total. Poate nu e pur gaming, dar isi face treaba. Ma joc TFT de la League of Legends si nu am lag ca pe alte telefoane. Am jucat pe un realmi (telefon se servici) si nu se compara. Samsung e peste! Are camera buna, descarci repede cu 5G (dar iti consuma si bateria), pe net faci browsing fara griji și e un telefon stabil, cu multe updateuri si aplicatii utile.

Am dat 15 milioane pe el (la promotie pe altex) si sunt mega mulțumit.
Am vrut sa imi iau o versiune mai noua, dar am realizat ca A52 5G e mai bun.

Poate nu e un telefon pur gaming, dar e ce trebuie ca si telefon. Nu am avut nicio problema cu el. E si ieftin, ceea ce inseamna ca mai ramai cu bani din 25 de mili.
L-am scapat pe jos, am dat cu apă pe ecran, l-am lasat in praf si umiditate si e mai viu ca niciodată. De pe el scriu. Il recomand cu incredere.
Ba chiar, cred ca ma bag sa joc un TFT curand laughing

| Salontanul a răspuns (pentru SuperCoolDude):

Insemana ca e ok. M-am gandit eu dupa caracteristici.

| Frank51 a răspuns:

Realme 11 Pro+
Realme GT Neo3
Pixel 7a
1+ 10T

| literallythesamebruh a răspuns:

Pentru gaming sau overall pentru a-ți îndeplini toate task-urile, îți recomand un Realme GT Neo 3. Google Pixel 7a rulează foarte fluid în sistem și se încadrează în acest preț, însă pentru jocuri, nu prea cred că e atât de strașnic. Ignoră seria A de la Samsung. Oricât spune lumea că sunt bune, dacă îți iei unul cu procesor Exynos, îți faci zile negre. Telefoanele Xiaomi sunt, de asemenea, ceva super bun pentru gaming, dacă îți place soft-ul lor. Poți merge pe un Xiaomi 13 Lite. Deși din toate aceste dispozitive Samsung oferă cele mai multe update-uri software, este degeaba dacă experiența de utilizare nu este tocmai ceea ce ar trebui să fie. Depinde acum de preferințele fiecăruia.