| Ambasada a întrebat:

Heei big grin
As vrea sa stiu cu cat scade pretul unui telefon dupa aparitia unui model mai nou decat respectivul..Este un numar exact sau e in functie de firma?

Răspuns Câştigător
| valentingb a răspuns:

Te intrebi cat va costa S3 dupa ce apare S4, cu 8 procesoare sau cam asa ceva. La inceput nu scade pretul, pentru ca cel nou este net superior. Dupa cateva luni, cand lumea incepe sa se intrebe"de ce sa cumpar S3 cand mai pun 100 euro si pot sa cumpar un S4?", abia atunci scad preturile la cel mai vechi. In general, preturile scad aproape cand productia se termina, asta inseamna ca productia se termina azi, iar terminalele se vand inca 3-6 luni. Preturile scad cam cu 9 luni inainte de terminarea productiei, si din ce vad, au inceput sa scada deja(ma refer strict la S3 aici)