| Awam9abla a întrebat:

Hei :* a comandat cineva vreodata de pe dhgate? este un site din China si produsele sunt asa ieftine, diferenţe de sute de $. Si voiam sa va intreb, credeti sa acele produse sunt fake-uri ale originalului si daca imi iau o sa fie o mica teapa, pentru ca ma va tine putin, se va strica repede? Voi v-ati luat ceva de acolo vreodata? Eu voiam un telefon care in Ro costa vreo 2 000 lei si acolo e vreo 100$, aprox 400lei lol big grin si livrarea e gratuita la foarte multe.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Trebuie sa tii cont ca tu platetsi taxe vamale cand ajunge produsul in Romania: 20% TVA plus taxe vamale la tot ce este peste 150 euro (se face conversia in euro).
Cat priveste marfa chinezeasca, este foarte cunsocuta ca fiind de calitate proasta.

| Salontanul a răspuns (pentru Violleta2022):

Ai dreptate cu taxa! Dar uita-te la lucrurile tale si ai sa observi ca 90% sunt cu inscriptia "Made in China".