| giulia283 a întrebat:

Hei! Acum ceva timp mi-am bagat cod pe telefon si acum vreau sa-l scot si sunt 5 variante glisare, parola, model, pin sau niciuna si am vrut sa-l scot si nu-mi da voie sa il bag cum era inainte cand se aprindea din buton, adica prin glisare imi scrie la glisare si la cea cu niciuna ca "Dezactivat de administrator de politica de criptare sau de spatiul de stocare al acreditarilor". De ce imi scrie asa, ce ar trebui sa fac unde ar trebui sa umblu?

Răspuns Câştigător
| Bogdan70001 a răspuns:

Aaaa,da lol, am avut exact aceeasi problema pe un Huawei P8 Lite si daca imi aduc eu bine aminte si asa cred trebuie sa stergi toate acreditarile.Nu-ti pot spune de unde pentru ca difera la aproape orice custom rom.Dar cauta pe net cum poti sterge acreditarile pentru telefonul tau

| giulia283 explică (pentru Bogdan70001):

Ce sunt acreditarile? Am gasit ceva pe net sa scot cartele si cardul de memorie, sa sterg contul gmail pe care nu il stiu si sa resetez telefonul dar nu stiu daca functioneaza.

| Bogdan70001 a răspuns (pentru giulia283):

NU nu nu, nu alea. Uite eu am telefon Meizu (M5S) si o sa-ti spun unde se gasesc la mine, iar tu dupa incerci sa gasesti locatia asemanatoare pe telefonul tau ok?
Settings-> Fingerprint and security -> Administrators & credentials -> Clear credentials

SAAAU daca ai functia de search in setari o poti folosi

| giulia283 explică (pentru Bogdan70001):

Am asa "Acreditari de incredere(Afisare certificate CA de incredere)", "Instalare certificare din spatiu de stocare", "Stergere acreditari (eliminare toate certificatele)" astea sunt. Pe care dau?

| Bogdan70001 a răspuns (pentru giulia283):

Stergere acreditari (eliminare toate certificatele)

| giulia283 explică (pentru Bogdan70001):

A merss. Mersii multt!

| Bogdan70001 a răspuns (pentru giulia283):

N-ai pentru cewinking

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Poate te ajuta o resetare de fabrica sau o resoftare, dar nu e sigur.
Depinde de telefon si versiunea OS de pe el.