| anonim_4396 a întrebat:

Hei, am un Nokia lumia 520 și nu e într-o stare tocmai bună. Mi s-a descărcat, iar când l-am băgat la încărcat, îmi arata un semnul exclamării iar apoi se închide și o ia de la început. Țin să precizez că butonașele de la volum nu mai merg bine, aproape deloc. Îmi puteți spune dacă știți cam ce are și ce aș putea să-i fac?!
Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Inchide-l si incearca sa-l incarci 30 minute cu el inchis. Daca face la fel e dusa bateria.

2 răspunsuri:
| AlinaMariaPopescu a răspuns:

L-am lăsat închis fără să-l conectez la vreo sursă de curent. Nu are cum să se încarce închis fiindcă e făcut în așa fel încât să se încarce deschis. Oricum, l-am lăsat la odihnit o perioadă și mi-a mers, toată treaba e de la baterie. O să arunc și telefonul cu tot cu baterie. Mulțumesc de sfat!

| Salontanul a răspuns (pentru AlinaMariaPopescu):

Nu arunca telefonul! Asculta-ma! Am avut si eu Microsoft 530 care-s facute cu licenta cumparata de la Nokia. Se incarca si inchis.