| anonimo998 a întrebat:

Hei, am un telefon Orange Nivo si pana acum l-am dus de 4 ori la reparat, dar tot nu primeste mesaje. Daca merg cu el la Orange pot sa cer altul? As vrea un raspuns serios happy

Răspuns Câştigător
| Gas a răspuns:

Conform noilor legi legate de garantia produselor electronice comerciantul este obligat sa schimbe un produs doar daca se dovedeste ca produsul beneficiaza de un defect de fabricatie, defect ce nu poate fi remediat printr-o interventie service. Nu mai este valabila regula cu dupa a 3a servisare se poate solicita contravaloarea sau schimbul.

2 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Iti recomand sa te prezinti cu telefonul si factura de achizitie a acestuia, intr-un Orange Shop. Telefonul va fi verificat si trimis catre service-ul autorizat pentru a fi reparat.

Cu prietenie,
Orange Helper

| anonimo998 explică (pentru OrangeHelper):

Pai dupa cum am mentionat l-am dus de 4 ori. Si cred ca este din fabricatie faptul ca nu primeste majoritatea mesajelor! Plus ca am si probleme cu camera foto!