| anonim_4396 a întrebat:

Hei. Am un telefon Prestigio Multiphone PAP5500DUO iar cand il pun la incarcat se incarca foarte greu. Autonomia bateriei este de 2000 mAh... sa fie din aveasta cauza? Incarcatorul nu este de vina pentru ca am incercat mai multe dar degeaba. Ce as putea sa fac?

Răspuns Câştigător
| viotedy a răspuns:

Daca tine il incarci noaptea si gata.Stiam ca daca se incarca greu se si termina repede, asa facea al meu.Cand se incarca intr-o ora tinea si 8-9 zile. Oricum e o firma aiurea.

4 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Capacitatea bateriei e de 2000 nu autonomia.Cat tine bateria incarcata?

| n1445 a răspuns:

Bateria tine destul de mult. Daca utilizez foarte mult telefonul (jocuri, wi-fi pornit, mesaje, facebook etc) tine cel putin o zi iar daca nu il utilizez mult... nu stiu cat tine laughing :-D

| viotedy a răspuns (pentru n1445):

Daca tine il incarci noaptea si gata.Stiam ca daca se incarca greu se si termina repede, asa facea al meu.Cand se incarca intr-o ora tinea si 8-9 zile. Oricum e o firma aiurea.

| n1445 a răspuns:

Nu pot face nimic sa nu se incarce asa greu? Azi l-am tinut la incarcat 4 ore si cand l-am pus avea 43%

| Nutzuu a răspuns:

S-ar putea să fie de la încărcător! Încărcătorul poate să ducă doar 1500mAh, încearcă cu unul de 2000mAh!
Dacă nici așa nu merge, fă un scurt(ai grijă, să nu ții mult pentru a nu o strica!) la baterie!winking