| Zazon1243 a întrebat:

Hei, care telefon e mai bun? Huawwi p9 lite mini 2017 (599lei) sau Huawei y6 2018(650lei).Pllss eu nu ma pricep...

Răspuns Câştigător
| AdobePhotoshop a răspuns:

Huawwi p9 lite mini pentru ca are o baterie unpic mai buna, mai multa memorie de stocar, procesor unpic mai bun si sa recunosc arata mult mai bine decat Huawei y6 su daca nu mai pune unpic si ia-ti Huawei y6 PRO cel cu senzor de aprenta pe spate arata bestial si este mai bun decat Huawwi p9 lite mini.

Un review pentru Huawei y6 PRO ( amprenta pe spate )

https://www.notebookcheck.net/......714.0.html

2 răspunsuri:
| randomgui a răspuns:

P9 lite mini, dar mai bine mai strangi putin sa iti iei p9 lite 2017 pentru ca se simte diferenta

| AdobePhotoshop a răspuns (pentru randomgui):

Diferenta este doar marime @KEEDLifee

Mini inseamna mai mic/mai compact de cat varianta S cum ar veni. Adica cea normala... Insa nu de putine ori sacrifica bateria penteu a-l face mai mic. Deci in rezultat vei avea o baterie mai putenta fata de versunea normala @Zazon1243.