| Gandila_Ecaterina_1998 a întrebat:

Hei.Dacă mi-am spart telefonul (Samsung galaxy s6 edge+) şi îl trimit în service, îl va reseta?

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ar trebui să-l reseteze!
Nu are nici o legătură softul cu reparaţia pieselor defecte ( carcasă, display, touchscreen ).

Evident, să NU fie blocat ( cod, etc. )!

Toate cele bune!

| Pool77 a răspuns:

Nu o reseteaza, daca o trimiti la EDC parca.
Insa daca nu ai cod, pattern sau fingerprint pus pe el, te sfatuiesc sa il resetezi tu am patit mai de mult cu un S3 trimis in service, iar cand l-am primit inapoi(telefonul nefiind securizat) avea aplicatii deschise in background...
Altfel nu-l reseteaza.

| Brieezer a răspuns:

Hei! Daca este afectat doar ecranul, cred ca nu il va reseta. Numai in cazul in care placa de baza este afectata si va trebui sa o schimbe, atunci vei pierde datele.