| Familia_Vesela_1966 a întrebat:

Hei! Stiti cumva cum se poate face ca de fiecare data cand imi aprind telefonul sa am alta poza pe fundal? E nevoie de o aplicatie sau trebuie sa umblu in setari? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| TheRealFantasy a răspuns:

Pe smartphone-urile cu Android 6.0 cel putin ar trebui sa existe in Setari o categorie "Display/Ecran" cu subcategoria "Wallpaper/Fundal".
Acolo trebuie sa fie o setare de genul "Randomly change home screen wallpaper / Schimba aleator imaginea de fundal".
Asta vine la unele telefoane totusi cred, este un fel de functie suplimentara, totusi m-as astepta ca orice telefon cel putin decent de prin vara 2017 sa aiba functia asta.
Daca nu ai functia in setari atunci incearca aplicatia Wallpaper Changer.

https://play.google.com/store/apps/details?id=de.j4velin.wallpaperChanger