| MicaȘmekeră a întrebat:

Am facut hard-reset la telefonul meu Samsung Star II si acum nu mai are semnal deloc.Am mers la un magazin ORANGE,crezand ca s-a magnetizat cartela, dar mi s-a spus ca (,) cartela este OK si ca nu stiu respectivii ce are.Cum/Ce pot face sa am semnal full din nou?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

De la hard reset NU ar trebui să pierzi semnalul!

Verifică dacă funcţionează o altă cartelă ( preferabil de la mai multe reţele ) în telefon!
Dacă funcţionează, atunci este defect SIM-ul tău.
Dacă nu funcţionează nici o cartelă, atunci este o problemă cu telefonul...

Eventual, verifică setările privind reţeaua GSM, fă o căutare manuală de reţea, selectează Orange ( sau, dacă se poate, selectează căutare automată ).
Dacă nu reuşeşti să rezolvi problema, trebuie să mergi cu telefonul la un Service pentru diagnosticare.

Toate cele bune.

| MicaȘmekeră explică (pentru bursuc001):

Multumesc frumos!

| bursuc001 a răspuns (pentru MicaȘmekeră):

Cu plăcere happy

O seară/noapte frumoasă.

5 răspunsuri:
| danutzu96 a răspuns:

Ai incercat sa mai dai o data hard reset? Aveai baterie cand ai facut treaba asta?

| MicaȘmekeră explică (pentru danutzu96):

Da,aveam baterie si de asemenea am mai incercat sa dau din nou hard reset.

| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Faptul ca telefonul tau nu mai are semnal nu a fost influentat de resetarea generala. Din moment ce cartela ta SIM a fost deja verificata si este functionala, iti recomand o verificare a telefonului. Daca este achizitionat de la Orange, poti merge impreuna cu factura si garantia in orice Orange Shop pentru a fi trimis in service.

Cu prietenie,
Orange Helper.