| Florescu_Vlad_2000 a întrebat:

Hei TPU.Am si eu o intrebare.
Sora mea a bagat in gura mini-usb-ul de la telefon (Samsung Galaxy s 5 ) si l-a udat.Eu nefiind atent la acest detaliu,am bagat telefonul la incarcat,apoi dupa ce priza a inceput sa scoata un sunet si telefonul nu se incarca,l-am scos.
Ulterior,asteptand sa se usuce mufa si telefonul,a inceput sa incarce,dar in timp ce e la incarcat si nu este inchis ecranul, apare un fel de curcubeu pe tot ecranul.
Inafara acestui lucru (curcubeul) nu are nicio problema...doar ca apare curcubeul si incarca putin mai greu.
Am incercat sa schimb incarcatorul,dar acelasi efect.
Va rog, ajutor...
Multulmesc anticipat

2 răspunsuri:
| Ciurlica_Cretu_Irina_1997 a răspuns:

S-ar putea sa fie cam tarziu, probabil s-a udat chiar pe interior.
Du-te la un reparator si afla ce s-a intamplat, doar el te poate ajuta.
Funda :-)?

| uzumymw68 a răspuns:

Displeiul.funda?