| Ion091831 a întrebat:

Hei TPU, am un iPhone 6s, când încerc sa îl încarc nu merge, dacă îl opresc și in repornesc încarcă, de fiecare data când in pun la încărcat trebuie sa îl sting, care este problema?

2 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Ai incercat un update de software, poate chiar alt cablu de incarcare? Vezi daca pe usb la calculator iti face la fel. Cel mai probabil poate fi ceva bug/glitch, slabe ideea sa fie portul de incarcare sau bateria ori chiar placa de baza.

| LenoreVoldaren a răspuns:

Bateria. E dusă. Trebuie să o înlocuiești cu una nouă. Numa asta ar putea fi. Eventual dă-i un update, poate fi și ceva bug de soft. Dar șanse foarte slabe. Dacă nu se rezolvă nimic, e prima variantă.