| tzori a întrebat:

Hei TPU as vrea sa imi cumpar un telefon dar nu stiu ce telefon sa imi iau sa mearga foarte bine jocurile. Eu cel putin ma uitam la un s4 mini dar nu stiu ce sa zic. Vreau sa imi sugerati niste telefoane pana in 1000 de lei care sa ruleze foarte bine aplicatiile chiar si cele mai grele nu treceti de pret nici cu un leu va rog. Va multumesc anticipat. Dau dunda la cel mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| MskDesign a răspuns:

Nu te uita la numele marcii, ci la configuratia hardware.Suntem in 2015 si tehnologia a evoluat mult.Marcile de renume fac ca pretul unui dispozitiv sa fie mai scump decat o marca necunoscuta.Marile marci precum Samsung, Apple, LG etc..., au piesele facute made in China ca si dispozitivele mai putin cunoscute.

6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi diverse modele la linkul :
http://www.emag.ro/......ricedesc/c

http://www.pcgarage.ro/......e-24-luni/

Toate cele bune.

| LTAA a răspuns:

Poti lua in considerare S3 Neo! Are o imagine usor mai veche, dar e considerabil mai bun si cam pe la acelasi pret.
http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=5375&idPhone2=6433

| daassh a răspuns:

Ca sa-ti mearga jocurile "foarte bine" nu are rost sa te uiti la variante mini, eu detin un Galaxy S4 si nu ma pot plange ca nu-mi ruleaza jocurile bine sau foarte bine, dar ca orice joc mare, o sa-mi agate, daca ar fi sa-ti recomand telefoane pentru gaming ar fi telefoanele de top, daca vrei sa ai putin entertainment pe telefonul tau, un galaxy s4 mini e mai mult decat ok.Succes!

| bogdanrvd a răspuns:

Eu folosesc S4 Active. Merge foarte bine

| ValiR a răspuns:

Salut,
s4 mini merge chiar foarte bine, merita mai ales ca pretul este de max max 1000 lei.
Cu incredere poti sa- l achizitionezi.
Bafta!

| LauR57 a răspuns:

Bazeaza-te pe Samsung la capitolul performanta. S4 costa 1000 lei. S3 NEO costa 750-850 lei, si nu sunt foarte mari diferentele. CPU Quad-core 1.2 or 1.4 GHz Cortex-A7. Rami 1.5GB ( S3 NEO ).
--CPU Quad-core 1.6 GHz Cortex-A15 & quad-core 1.2 GHz Cortex-A7. Rami 2GB (S4) Nu este diferenta mare. Deci, eu as merge pe S3 neo.