| BruneTTe a întrebat:

big grin
As vrea sa-mi spuneti ce inseamna asta: am tot sunat pe cineva zilele trecute si din a 2-a secunda,fara sa mai sune imi spunea "Apel terminat". Am dedus ca nu e in tara,nu?

Acum,adica astazi, cand am sunat (pe Vodafone), vad ca suna, dar pana sa sune face o pauza de aproximativ 5 secunde si abia apoi suna,dar nu suna normal,parca suna asa "ragusit", parca sun pe fixstraight face
Ce mai inseamna si asta? Sa deduc ca nu mai e in strainatate?! Si daca nu e,de ce suna asa?

Probleme cu telefonul nu am, am sunat alte persoane si totul e perfect.
Multumesc.

10 răspunsuri:
| Gdeni a răspuns:

Si de la alte pers tot asa se aude nu? banuiesc ca nu e in aria de acoperire...

| BruneTTe explică (pentru Gdeni):

Nu mai inteleg nimic. Atunci daca nu e in aria de acoperire, de ce naiba mai suna?!
Macar inainte nici nu suna, acum brusc suna.

| Gdeni a răspuns (pentru BruneTTe):

Am ametit de tot laughing e chiar asa imp pers asta sau doar esti u curioasa?smugsmug

| BruneTTe explică (pentru Gdeni):

Pai e si important si apoi cel mai mult ma enerveaza ca nu inteleg ce se intampla. Mi se pare totul extreeem de ciudat si de aia am si intrebat aici. Ca sigur exista si o explicatie logica laughing

| Gdeni a răspuns (pentru BruneTTe):

Du-te la vodafone..tre sa aiba ei o explicatie logica si poate sa iti spuna si despre nr ala ce se petrece cu elwinkingwinking

| Kristinx7 a răspuns:

Pai si eu am patit-o... voiam sa sun pe cineva si imi tot spunea apel terminatlaughing, dar cauza poate fi doar una singura si anume ca nu e bun numarul, sau e intr-o alta retea si nu poti suna fiindca nu ai minute in reteaua respectiva...big grin

| BruneTTe explică (pentru Kristinx7):

Nuuu,nu e cazul aici. Numarul sigur e bun. Sunt sigura 100%. Stiu ca a fost plecat din tara, ceea ce coincide cu mesajul acela " Apl terminat" ca am vazut si pe internet ca spuneau unele persoane ca asa se intampla daca suni pe cineva in alta tara, si acela nu are semnal?!
.
Dar nu inteleg acum de ce suna asa thinking e ciudat in orice caz. Si nici nu raspunde laughing

| Makingston a răspuns:

Poate te-a bagat respectivul in lista neagra (blacklist)...
Nu mai accepta apeluri de la tine.
II doar o parere.

| BruneTTe explică (pentru Makingston):

Ma indoiesc. Adica sigur nu e asa. Dar ca informatie pe viitor: daca te baga cineva in "lista neagra", asa iti scrie, "Apel terminat" daca il/o suni? Interesant.

| Kristinx7 a răspuns (pentru BruneTTe):

Atunci e intr-o alta retea si nu ai acces... oricum din cate stiu poti sa suni si in strainatate.