| Ioana_Nita_1997 a întrebat:

De o luna nu mai pot sa imi iau jocuri de pe google play pe telefonul meu E-Boda V-Sunny 35, android Jelly Bean :'(
Ultima oara am incercat sa imi iau Lara Croft Relic Run, dar cand dau instaleaza imi apare: Eroare la descarcarea,, Lara Croft: Relic Run". Nu exista spatiu suficient pe dispozitiv.
Am destul spatiu pe telefon.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

SI la mine se intampla sa patesc asemanator pe Galaxy Core 2 si este Samsung. Daca ai card SD atunci du-te la setari - aplicatii si vezi daca exista aplicatii care pot fi mutate pe SD Card. Ca sa ruleze sistemul Android memoria interna de fiecare data trebuie sa fie aerisit pentru a putea sincroniza alte aplicatii ( de ex email ). Eu am 4 GB memorie din care 2 GB ocupa sistemul Android. In memoria interna trebuie sa ramana liber un anumit spatiu pentru a putea rula sistemul, altfel te trezesti ca nu poti sa folosesti alte aplicatii.

Incearca sa mai eliberezi din spatiu ori mutand pe SD CARD, ori dezinstaland. De ex Facebook si messenger ocupa cel mai mult spatiu. Sfatul meu : dezinstaleaza facebook. Eu asa am facut.

5 răspunsuri:
| Qweerrrtttyyy a răspuns:

I-ati aplicati Clean Master, daca poti si dai la fisiere nedorite, sau muta tot pe card

| Ioana_Nita_1997 explică:

Am 700MB din 1GB, am sa incerc sa mai sterg si de pe SDcard ca sa mut poze si altele, ca am numai 78mb pe card, jocul daca stau sa imi aduc aminte bine, parca era in jur de 68MB. Am sa dezinstalez messenger, candy crush ca oricum nu ma joc pe el, si dupa am sa va spun daca mi-a mers sau nu.

| Ioana_Nita_1997 explică:

MERGE! Multumesc mult happy big grin

| Rusu_Ovidiu_2000 a răspuns:

Simplu inseamna ca nu mai ai spatiu pe telefon chiar daca ai card.
Pe card nu poti sa descarci jocuri din playstore asa ca nu conteaza daca ai un card de 32gb daca telefonul are doar 500mb de exemplu. Pe card poti sa pui doar muzica, poze, videoclipuri etc. Dezinstaleaza din jocuri si muta pozele pe card daca ai daca nu sterge happy

| unusedAccount9734583 a răspuns:

Pai daca zice ca "Nu exista spatiu suficient pe dispozitiv" chiar acel joc nu are spatiu. Incearca sa mai stergi din memoria cache la Google chrome, facebook sau messenger (daca ai) dezinstaleaza ce nu iti e de folos!