| NUTREBUIENUME a întrebat:

In primul rand scuzati categoria daca este gresita... am o problema cu telefonul! De fiecare data cand incerc sa descarc ceva de pe google play, imi da eroare spunand "eroare la descarcarea *nume aplicatie*. Nu exista spatiu suficient pe dispozitiv". Chiar daca eu am peste 1 gb liber. Idei pentru rezolvare? Va rog, dau funda!

2 răspunsuri:
| RobertSteaua02 a răspuns:

Pai,depinde si cati MB are aplicatia pe care vrei s-o iei

| Gabriel_Ciurcas_1993 a răspuns:

Ok, voi incerca eu sa te ajut cum pot. De obicei partitia pentru aplicatii este mica. De exemplu tu ai 1 gb spatiu, ok? E posibil ca din acel giga sa fie alocat doar 250 mb pentru aplicatie. Sfatul meu este sa iti rootezi telefonul, sa descarci aplicatia link2sd si sa muti toate aplicatiile pe card creand o a doua partitie pe card... Sau mai poti incerca ceva, intra la setari, la aplicatii, da click pe o aplicatie apoi incearca sa dai move to sd sau muta pe card... Appi vezi daca poti descarfa din google play...