| CoriiKidd a întrebat:

Hei TPU.
Din cate am auzit telefonul Samsung gt s5230 nu este android.
Jocul POU [APLICATIA] am inteles ca iti trebuie android la ea.
Voi ce parere aveti? merge si pe acest tel chiar daca nu are android? :3
Vreau pareri dar sa stiti sigur. DACA NU STITI MAI BN NUMAI DATI RASPUNS :*
FUNDA.

4 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Samsung 5230 nu are sistem de operare.
Are "sistem de operare propriu".
Are Java. Deci nu-ti merg jocurile facute pentru Android.
Merg numai jocurile in JAVA.
Du-te aici:
http://www.umnet.com/mobile-games/0-3146-0-java_240x400_games-0
- cauta jocurile la rezolutie 240x400.

| 0rlando a răspuns:

Nu, nu merge.
S5230, S5260, S5263 și altele din gama asta, au ca sistem de operare Bada OS și nu suportă absolut nici o aplicație sau joc de Android.

| ParadoxRO a răspuns:

Jocul POU este special făcut pentru telefoanele cu sistem de operare Android, nu va funcţiona

| Nich01 a răspuns:

Am telefonul asta si imi merge pou pe el!