| RadXx a întrebat:

Hei TPU, este foarte important ce vr sa va intreb....as vrea totusi sa imi recomandati unul dintre telefoanele mentionate dupa performantele camerei foto, care tel din aceasta lista are cea mai buna camera foto si face poze foarte bune:Samsung Galaxy S Duos S7562
Nokia Lumia 520
Huawei Ascend Y300
Utok 400D
E-boda Storm v100
Allview Alldro P5
daca s-ar putea as da cea mai mare funda pentru raspuns la aceasta intrebare deci funda si aprecieri happy
P.S scuze categoria, e cea mai populata

Răspuns Câştigător
| ElenaMădălina19 a răspuns:

Nokia Lumia 520 : Nokia Lumia 520 este dotat cu un obiectiv digital, special dezvoltat pentru Nokia, iar fotografiile realizate cu el îţi vor atrage admiraţia prietenilor. Adaugă mişcare imaginilor tale cu Cinemagraph. Realizează mai multe fotografii cu un singur clic, utilizând funcţia Smart Shoot, astfel încât să le poţi edita fără efort pentru a obţine imaginea perfectă.
Dimensiune senzor cameră primară: 5 MP
Tip focalizare cameră: Focalizare automată cu declanşare în doi paşi
Zoom digital cameră: 4 x
Elemente optice ZEISS: Nu
Dimensiune senzor: 1/10, 16 cm
Număr F/Diafragmă cameră:: f/2, 4
Lungime focală cameră: 28 mm
Interval minim de focalizare cameră: 10 cm
Formatul imaginii camerei: JPEG/Exif
Tip bliţ cameră: Fără bliţ

| RadXx explică (pentru ElenaMădălina19):

Iti dau funda, dar oricum preferam sa incerc ori un Allview alldro p5 ori un p4, prost la lumia 520 este ca nu are blit sad si camera de doar 5 mp :/ oricum voi vedea si alte pareri happy

| ElenaMădălina19 a răspuns (pentru RadXx):

Ok big grin multumesc