| DarknLight a întrebat:

Hei, TPU!

https://www.fruugo.ro/......-592913632

Ce credeți despre acest telefon?
Ar fi ok?
Nu mă pricep la specificații.
Dar văd că pe site-ul ăsta este lăudat destul, iar la aspect nu-mi displace, nici la preț, se pare. :)
Dar aș vrea să-mi dați niște sfaturi, dacă e ok sau nu, din descriere.

Și încă o întrebare.
Un Iphone din ăla 7 sau 8, care am observat că sunt până în 10 milioane, ar mai fi ok pe vremurile astea?
Adică chiar dacă ele sunt versiuni mai vechi, au și ele acum hotspot, bluetooth, 5G sau au rămas aceleași apuse telefoane, de la începutul apariției erei moderne? :)

12 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Are acces la Google Play? Nu scrie.

Telefonul ar fi bun, dar daca are soft care-ti baga din fabrica reclame peste reclame n-ar mai fi bun.

| DarknLight explică (pentru doctorandus):

Păi există așa ceva?!
Un telefon ce să-ți dea reclame el automat?!

| Simpatic a răspuns:

Asta este un site obscur fruugo, sunt niste chinezarii ordinare, nu vand ei telefoane Apple!
toata lumea iubeste iphone doar pentru cum arata...cred ca 1% inteleg cu adevarat caracteristicile si care este deosebirea dintre iOS si android...

| DarknLight explică (pentru Simpatic):

Deci spui că nu este bun? happy
Adică ok, e chinezărie, dar la caracteristici, nu e bun? happy

| doctorandus a răspuns (pentru DarknLight):

Cuvantul "chinezarie" e cam depasit. Mac-urile (originale) de peste 1000 Euro sunt produse (sau cel putin asamblate) in China. iPhone-urile originale, la fel.

| DarknLight explică (pentru doctorandus):

Iphoneurile originale se fabrică tot în China?!
What?!
Și atunci americanul ce mai face? laughing)

| Simpatic a răspuns (pentru DarknLight):

Daca vrei un telefon fie el si mai slabut recomand sa cumperi unul de la retaileri cunoscuti de la noi> eMAG, altex, cel.ro etc
acolo ai produse care au trecut teste de calitate europene si ai si garantie 24 de luni!

| DarknLight explică (pentru Simpatic):

Ok!
O să țin cont. happy
Și da, și eu tot de pe Emag am făcut mai mult cumpărături.
Dar sunt scumpe telefoanele. Și nici nu prea am bani, însă mi-aș lua unul, în speranța că ar fi mai bun decât cel pe care l-am primit la schimb pe un Samsung S20FE și pe care bănui că nu o să-l mai văd never. happy
Și nu de alta, dar trebuie să-mi iau unul asemănător, ca să nu bănuiască mama ce am făcut. Dacă află că mi-am dat așa într-o secundă și telefonul, căci de tabletă a aflat deja va fi grav.
Plus că ăsta S20FE, mi-a mai foat luat și cadou de ea, acum vreo 2 ani. laughing)
Deci ar durea-o și mai mult.
Și am zis că dacă-mi iau unul la fel sau asemănător, ca și aspect mă refer, că așa oricum nu se uită ea prin el să vadă ce display sau ce scrie că ar fi. laughing)
Și ăsta mi se părea mie că seamănă așa oleacă cu Samsung S20FE, dar evident, dacă-mi strâng niște bani, aș și avea cum să-l iau mai repede. laughing)
Iar pe Emag, m-am uitat, m-am uitat chiar la Samsung S20Fe, dar pare cam scump. Deși oricum e mai ieftin decât cum mi l-a luat mama. Dar, să văd. Speram că ar fi fost ceva de ăsta. happy
Dar mersi de informații. O să caut ceva până în 10 mil la Emag.

| Simpatic a răspuns:

@doctorandus, ai fi tu doctorand dar ai luat diploma cu spaga cum se intampla in Romania, sa iti explic despre chinezarii atat cat imi permite timpul :

una este sa fie asamblat sau creat un dispozitiv in china cu know-who al societatii mame, care societate poate sa fie Apple, IBM, Intel, nVIDIA etc, si alta este sa fie facuta de o firma obscura prin cine stie ce garaje, o firma care de cele mai multe ori lucreaza la negru chiar acolo in China!
si Huawei este din China dar e de varf, si xiaomi este china dar face produse de calitate etc
multe societati de top in domeniu electronicelor precum Sony de exemplu, desi sunt japonezi aleg sa "asambleze" in china, de ce? diferenta enorma intre salariile in domeniu din japonia si cele din China!
nu ai gasit omul potrivit in materie de electronice caruia sa-i explici faza cu 'chinezariile'! vand si cumpar electronice de foarte multi ani.
va place sa atacati si intepati userii cu vechime fata de care aveti antipatii
astept si imi plac intepaturile care vin intr-un context corect si constructiv, restul de "dusmanii" eu nu le accept

| GabiDumitrescu a răspuns:

O clona de iphone infecta.

| VoidEternal a răspuns:

Îți dai foc la bani cumpărând acest telefon. Nici nu contează ce specificații ar avea listate pe site, fiind un fake, sunt 100% inventate și ele.

| DarknLight explică (pentru VoidEternal):

Deci e doar un fake?
Ok!
Mersi!