| BlackEdition a întrebat:

Hei TPU, m am decis sa-mi cumpar de la Altex un Samsung Galaxy J5 Dual Sim, as avea cateva intrebari si va rog sa ma ajutati mult ca am nevoie.
1. Vreau sa pun in el o cartela de Germania si una de Orange, de ce? Pentru ca eu sun in strainatate ai vb cu iubita mea, pe cartela de Orange vreau doar sa primesc sma-uri iar de pe cealata sa trimit.
2. Pot sa le folosesc simultan? Adica in acelasi timp pe aia de Orange primesc sma ul ai de pe cealalta(cea de Germana) sa trimit sms?
Se poate face acest lucru cu acet telefon? Va rog sa ma ajutati.
Multumesc frumos,cel care ma ajta primeste funda, as vrea ai niate dovezi spuselor vostre sau argumente.

Răspuns Câştigător
| DemBow a răspuns:

Bineinteles ca poti sa le folosesti simultan.
Tu cand dai sa suni sau trimiti sms cuiva, iti apare un chenar unde te intreaba de pe care sim vrei sa faci asta.

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

Acesta e rolul dispozitivelor Dual Sim; sa poti folosi doua cartele sim in acelasi timp. Atunci cand apelezi sau trimiti sms, esti intrebat ce retea doresti sa utilizezi.