| maria999 a întrebat:

Mi s-a spart sticla de la telefon si nu-mi mai merge tach-ul cand apas sa intru in meniu in rest merge tach-ul peste tot. Am un samung s duos. A mai patit cineva si ce e de facut? Am repornit telefonul, dar tot nu merge.

3 răspunsuri:
| Morenna10 a răspuns:

Ar trebui schimbata sticla.du-te la magazinul de unde l-ai luat

| Aretha a răspuns:

Trebuie sa schimbi ecranul.E vreo 300 de lei.
FUNDA? :d

| PengiunS a răspuns:

Du-te la service cu el, trebuie sa iti schimbi touch-ul. Daca te pricepi poti sa il schimbi tu insa daca nu, nu iti recomand. Eu ma ocup de telefoane si stiu sa le schimb si am sa iti dau un exemplu.
Am fost cu un telefon la service sa schimb touch, mi-au cerut 150 de RON. Cu 30 de RON am comandat touch-ul de pe net si l-am pus eu, atata costa acel touchscreen si imi merge de 3 ani perfect.

Unde vreau sa ajung este ca cei de la service sunt cei mai mari hoti, ei din repararea unui telefon raman cel putin cu 100 de ron in buzunar iar schimbarea unei componente atat de simpla dureaza aproximativ 5 minute, in schimb ei au si reduceri mari pe firma si in cazul in care nu merge piesele se pot returna.